Etykiety

czwartek, 12 stycznia 2012

Moodle

Szybki pokaz obsługi moodla.
Autorzy: Iwona Brodowicz, Ewa Mocarska, Joanna Sacha

Źródło:
wiedza własna

Usuwanie abberacji chromatycznej

Usuwanie abberacji chromatycznej ze zdjęć przy użyciu Photoshop CS5

http://www.screencast.com/t/BjFm0Mpg

Autor: Michał Roztoczyński

Źródła:
wiedza własna

Wolfram Alpha


Ta działająca od 18 maja 2009 roku strona internetowa potrafi sformułować odpowiedzi na przeróżne pytania. Liczy, rozwiązuje równania, rysuje wykresy funkcji i obsługuje, wiele, wiele innych zagadnień z różnych dziedzin, jednak tą dominującą pozostaje matematyka.

Filmik instruktażowy dostępny pod adresem:

http://www.screencast.com/t/aRlt7ijdoY

Autorzy: Łukasz Kozak, Michał Kułak

Źródła:
http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/wolfram;alpha;juz;dziala,233,0,452585.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolfram_Alpha

APETITO.ORG.PL

Apetito.org.pl jest to strona internetowa założona wbrew pozorom przez mężczyznę, jednak jak sama nazwa wskazuje, poświęcona jest gotowaniu. Ze strony można korzystać na wiele różnych sposobów. Jej podstawą jest zbiór przepisów kulinarnych, które może przesłać każdy zarejestrowany użytkownik. Rejestracja jest bardzo prosta, a co najważniejsze bezpłatna, więc każdy może w pełni korzystać z wszystkich funkcji tej strony. Wszystkie przepisy są skategoryzowane w bardzo przyjemny i czytelny sposób. Podzielone zostały między innymi ze względu na kategorie dań, jak np. danie głowne, zupa, drinki, sosy. Inny podział to na danie ostatnio dodane, najpopularniejsze oraz najwyżej oceniane, które przeważnie można z czystym sumieniem polecić. Poza szeroko rozbudowaną bazą przepisów kulinarnych, na stronie można znaleźć między innymi wyszukiwarkę dań według posiadanych przez nas składników:



Po zaznaczeniu składników, które posiadamy w lodówce, strona wyszukuje szereg przepisów możemy skorzystać. Wyniki wyświetlają się w kolejności od takich, które wykorzystują tylko te składniki które mamy, poniżej dopiero znajdziemy przepisy, do których brakuje nam produktów. Ilość brakujących produktów, zawsze zaznaczona jest w skrócie opisu dania, co bardzo ułatwia pracę.


Portal jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto nie lubi tracić czasu na wyszukiwanie przepisów, robienie niepotrzebnych zakupów, lub nie lubi korzystać z pomysłów na...:)

Na stronie apetito.org.pl znajduje się również odnośnik do bloga prowadzonego przez założyciela strony.

Autor: Krzysztof Michalik

Źródła:
http://apetito.org.pl



Notepad (prawie)wszechmogący.

Jako temat posta multimedialnego wybrałem opis aplikacji typu notatnik. Pewnie większości użytkowników tego typu aplikacje kojarzą się z niepotrzebnymi programami ale jest to moim zdaniem myślenie niesprawiedliwe. W notatnikach np. Notepad++, możemy zdziałać sporo ciekawych rzeczy do wykonania bez zaawansowanych aplikacji i szkoleń z ich obsługi. Pierwszą zasadniczą sprawą jest prostota obsługi notatników. Pod tym względem przebijają każdy inny program. Nie trzeba nam szkoleń z obsługi notepad.exe w przeciwieństwie np. do jakiegoś zaawansowanego edytora php. Druga zaleta to rozmiar, stabilność i zasobożerność. Ta zaleta nie wymaga komentarza. Trzecia sprawa to możliwość edycji wielu różnych formatów. Wyżej wymieniony Notepad++ potrafi obsłużyć takie formaty jak: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, RC resource file, makefile, ASCII pliki art, rozszerzenia .nfo , screenshot1, screenshot2, doxygen, pliki INI, pliki BATCH, ASP, VB/VBS źródła plików, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript i VHDL. Także jak widzicie jest tego sporo. Mam nadzieje, że przekonałem tych którzy niedoceniali potencjału, który tkwi w notatnikach.




Autor: Tomasz Malina


Źródła:
http://www.dobreprogramy.pl/Notepad,Program,Windows,12986.html
Jak utworzyć kopię zapasową systemu

http://ux.up.krakow.pl/~mireczek69/filmik/filmik.html

Autorzy: Artur Maciantowicz Piotr Madej


Źródła
wiedza własna